DEHIDRĀCIJA – cēloņi un blakusparādības

DEHIDRĀCIJA — cēloņi un blakusparādības

Ūdens glabā dabas un Visuma noslēpumus. Ūdens klāj 70% no Zemes virsmas, un tikpat 70% ir arī cilvēka ķermenī. Ūdens mūs pavada katrā dzīves brīdī, mājās, darbā, pastaigās vai ceļojumos. Tajā pašā laikā ūdens mums ir kļuvis tik viegli pieejams, ka mēs bieži mēdzam nenovērtēt tā vērtību. Šāda neuzmanīga pieeja bieži rodas tāpēc, ka mēs neapzināmies sekas, kas var rasties ar tās trūkumu vai, gluži pretēji, ar mūsu ķermeņa dehidratāciju.

Drenāža un ūdens vērtība

Vēsture vēsta, ka cilvēks ne vienmēr ir lietojis ūdeni, patiesi, ūdens ne vienmēr ir bijis pieejams kā dzeramais produkts ikvienam. Piemēram, viduslaikos cilvēki tik ļoti baidījās inficēties ar dažādām zarnu infekcijām, ka vairāk dzēra alu vai vīnu, un tīrs ūdens tika uzskatīts par greznību, kas pieejama tikai turīgiem cilvēkiem.
Taču mūsdienās mēs bieži dzeram ūdeni un remdējam slāpes, nedomājot par to, cik lielā mērā tas ietekmē mūsu fizisko un garīgo veselību un pašsajūtu. Turklāt, neskatoties uz tā nozīmīgumu, mēs bieži patērējam nepietiekami daudz ūdens, kas var novest pie daudzām veselības problēmām.
PASŪTI HYDRAMAX ŠEIT efektīvai mitrināšanai.

Tā kā veselība katram cilvēkam ir lielākā vērtība, aicinām atklāt dehidratācijas ietekmi uz cilvēka organismu. Tālāk mēs apspriedīsim arī tā ietekmi uz veselību.

Ko saka eksperti?

Lielākā daļa cilvēku var izdzīvot līdz 40 dienām bez ēdiena, trīs dienas bez ūdens un tikai dažas minūtes bez gaisa. Tāpēc ir ļoti skaidrs, cik svarīgs ķermenim ir ūdens. Gan elpošana, gan gremošana nevar notikt bez ūdens. Tas nozīmē, ka mēs nevaram ēst, sagremot, asimilēt pārtiku vai pat elpot bez ūdens piegādes. Kāpēc? Tā kā ūdens nosaka visu mūsu dzīvi, tas ir būtisks katrai mūsu ķermeņa ķīmiskajai reakcijai. Visi mūsu ķermeņa bioloģiskie šķidrumi, piemēram, siekalas, kuņģa sula, aizkuņģa dziedzera sula un visi mūsu organismā notiekošie bioķīmiskie procesi, balstās uz ūdeni.
PASŪTI KORAĻĻU RANU ŠEIT ūdens sārmināšanai savās mājās.

Piekļuvi ūdenim mūsu organismā tieši ietekmē klimatiskie apstākļi, kādos mēs atrodamies. Piemēram, karstā laikā mūsu svīšana palielinās. Šķiet dīvaini, bet ziemā, kad ir auksts, ir svarīgi dzert vairāk ūdens nekā parasti, īpaši siltākas drēbes.

Dehidratācija: simptomi

Ja mēs atsaucamies uz mūsu ķermeņa fizisko un bioloģisko stāvokli, mēs varam redzēt, ka divas trešdaļas no mūsu ķermeņa ir ūdens. Zaudējot tikai dažus procentus no kopējā 70% ūdens organismā, rodas dehidratācija – tas ir, ūdens trūkums. Tā rezultātā notiek virkne iekaisuma procesu, palielinās risks saslimt ar hroniskām slimībām un parādās simptomi, kas ietekmē un ietekmē dzīves kvalitāti.
Piemēram, pirmās novecošanas pazīmes ir saistītas ar mūsu audu lēnu dehidratāciju. Droši vien esat pamanījuši, ka ejat uz tualeti pat tad, kad nedzerat ūdeni. Tas ir normāls ķermeņa fizioloģisks process, kas turpina savus procesus neatkarīgi no tā, vai tas pastāvīgi saņem ūdeni vai ne.

Šādi pastāvīgi un ikdienas ūdens zudumi ir nepieciešami, lai organisms nodrošinātu savas dzīvības funkcijas. Tāpēc, ja izvēlaties iekšēji būtisku vidi un nevēlaties burtiski “novīst”, ir jāpārdomā sava pieeja ūdenim un jākompensē zaudējumi.

PASŪTIET HYDRAMAX ŠEIT efektīvai mitrināšanai.

Velšana: blakusparādības

Nepatīkamas kaites, piemēram, pastāvīgs nogurums, reibonis, stress, enerģijas trūkums, koncentrēšanās grūtības, ir tikai dažas no pirmajām dehidratācijas pazīmēm. Šūnu oksidēšana, barības vielu transportēšana un toksīnu izvadīšana no organisma nav iespējama bez ūdens. Asinis sastāv no 94% ūdens, tās baro katru mūsu ķermeņa šūnu un apgādā to ar skābekli. Dehidratācijas laikā gan muskuļiem, gan smadzenēm ir traucēta asinsrite.
Dehidratācija rodas fiziska stresa, garīga stresa laikā vai vienkārši tad, kad aizmirstam iedzert ūdeni vai aizstājam to ar sulām, tēju, kafiju vai citiem dzērieniem. Tā rezultātā asinis kļūst biezas, pazeminās asinsspiediens, palēninās asinsrite smadzenēs, kā rezultātā rodas skābekļa un barības vielu deficīts.

Uzziniet vairāk par SĀRMA ŪDENI un KORĀĻU MINE< / p>
To ir viegli saprast, ja iedomājamies, ka asinsvadi, pa kuriem asinis cirkulē uz smadzenēm, ir plāni kā mati! Tā kā mūsu ķermenim ir pārsteidzošs pašregulācijas mehānisms, smadzenes šādos gadījumos sūta signālus virsnieru dziedzeriem par skābekļa trūkumu, kas liek ķermenim sasprindzināties, lai smadzenēs “iesūknētu” asinis.
Problēmas ar hronisku hipertensiju bieži rodas no skābekļa trūkuma smadzenēs. Tātad mēs neslimojam tāpēc, ka kļūstam veci, bet gan novecojam un slimojam tāpēc, ka nedzeram ūdeni! Kad mēs dzeram pietiekami daudz ūdens, mūsu asinis kļūst pietiekami šķidras, kas palielina to aktīvo transportu uz smadzenēm un citiem orgāniem. Tā rezultātā sarkanās asins šūnas, ko sauc par eritrocītiem, neveido kopas un viegli transportē asinis uz šūnām visā to virsmā, īpaši uz smadzeņu šūnām.

Uz brīdi attālināsimies no zinātnes pasaules un jautāsim mājsaimniecēm ko jūs darāt, kad zupa ir pārāk bieza? Vai pievienojat ķimikālijas vai ūdeni?Atbilde ir vairāk nekā acīmredzama – ūdens. Tas pats ir jāsaprot attiecībā uz cilvēka ķermeni.

Citas dehidratācijas blakusparādības:

 

Galvassāpes un savārgums

Dehidratācija samazina enerģijas daudzumu un ierobežo mūsu iespējas. Ūdens trūkums ietekmē serotonīna līmeni organismā, veicina depresiju un galvassāpes. Turklāt mazie smadzeņu asinsvadi ātri reaģē uz dehidratāciju, izraisot stipras galvassāpes un migrēnas. Risinājums ir izdzert vienu vai divas glāzes ūdens, kad parādās šie simptomi. Jūs ievērosiet, kā galvassāpes pakāpeniski izzudīs. Kad jūtaties noguris, dzeriet vairāk ūdens, un jūsu ķermenis atdzīvosies.
Uzziniet vairāk par SĀRMA ŪDENI un KORĀĻU RADUŠU

Slikta elpa

Saspringtas dienas laikā ir viegli aizmirst dzert ūdeni, taču sekas var sākties dienas beigās, kad pamanāt sliktu elpu. Tā kā siekalām ir ļoti svarīgas antibakteriālas īpašības, tad, kad esat dehidratēts, siekalu daudzums samazinās, ļaujot baktērijām iekļūt mutē.

Muskuļu krampji

Ūdens mitrina muskuļus, un dehidratācija izraisa muskuļu krampjus. Tas ir tāpēc, ka no muskuļiem tiek izvadīti šķidrumi, lai aizsargātu iekšējos orgānus, un nātrija un kālija līmeņa izmaiņas, kas rodas svīšanas rezultātā, var izraisīt muskuļu spazmas.
Sīkāku informāciju par PENTOKAN, Coral Club radīto dabisko uztura bagātinātāju, kas atbalsta visu pareizu darbību, SKATĪT ŠEIT muskuļus.

Sausa āda

Kad esam piedzimuši, āda ir tvirta un elastīga. Nobriestot, parādās pirmās grumbiņas, un dehidrēta āda kļūst sausa un blāva. Lai gan mums ir daudz produktu ādas mitrināšanai, daudz svarīgāk ir novērst dehidratāciju, strādājot no iekšpuses. Lai saglabātu veselīgu ādu, kas ir mūsu ķermeņa lielākais aizsargorgāns, mums jāpaliek hidratētam. Varam izmantot dažādus kosmētikas līdzekļus, taču neaizmirsīsim, ka āda tiek mitrināta no iekšpuses. Ūdens un barības vielas nonāk ādā caur asinsvadiem.
Uzzināt vairāk par SĀRMA ŪDENI un KORĀĻU MINE.

Aizcietējums un zarnu slimības

Kuņģa gļotāda 98% sastāv no ūdens, un tā trūkums laika gaitā izraisa gremošanas traucējumus, aizcietējumus un grēmas. Dehidratācija ietekmē arī resnās zarnas spēju pareizi darboties. Organisms kompensē ūdens trūkumu, izvadot šķidrumu no izkārnījumiem, padarot to cietu un apgrūtinot izkārnījumu. Tāpēc gremošanas sistēmas darbība ir atkarīga no ūdens daudzuma, ko patērējam starp ēdienreizēm, 30 minūtes pirms ēšanas un 1,5-2 stundas pēc ēšanas.
Ne velti pirms 100 gadiem ārsti ieteica dzert ūdeni no rītiem. Tādā veidā jūs varat paātrināt vielmaiņu pirmajās minūtēs pēc pamošanās. Šī rīta rutīna palīdz stiprināt visu vielmaiņas produktu izvadīšanu, kas uzkrājas uz gļotādām. Ūdens trūkums kavē šos procesus un palielina toksīnu līmeni organismā.

Locītavu sāpes

Savienojumu aizsargājošo dīķu sastāvs 80% sastāv no ūdens. Tādējādi locītavu veselība var tikt apdraudēta, ja mēs nepatērējam pietiekami daudz ūdens. Rezultātā risks saslimt ar artrītu un citām iekaisuma slimībām palielinās par 60%. Dehidratācija var ietekmēt arī mugurkaula diskus, izraisot diska trūci.

Nieru problēmas

Nieru veselība ir tieši atkarīga no ūdens uzņemšanas, jo tās filtrē atkritumus un veido urīnu, caur kuru tie tiek izvadīti. Cilvēkiem, kuri nedzer ūdeni, asinīs ir augsts toksīnu līmenis, jo tos nevar izvadīt. Tā rezultātā šādi cilvēki cieš no tādām problēmām kā ūdens aizture vai vēdera uzpūšanās. Dehidratācija arī palielina urīnceļu infekciju risku.
PASŪTI HYDRAMAX ŠEIT efektīvai mitrināšanai.

Pastāvīga bada un liekā svara sajūta

Dehidratācija var izraisīt jūs visu laiku izsalkuma sajūtu, vai arī jūsu ķermenis to var nepareizi interpretēt kā vēlmi ēst pārtiku ar augstu cukura vai pārstrādātu tauku saturu. Hipotalāms ir smadzeņu daļa, kas signalizē par izsalkumu vai slāpēm. Smadzeņu zona, no kuras nāk šie signāli, ir vienāda, tāpēc ir ļoti svarīgi nejaukt izsalkumu ar slāpēm. Kad jūtamies izsalkuši, lai gan ēdām pirms stundas, mums jābūt reālistiskiem un jānošķir šie divu veidu sajūtas: emocionālais un fiziskais izsalkums.

Lai labāk sagremotu pārtiku, 30 minūtes pirms ēšanas ieteicams izdzert vienu glāzi ūdens. Tomēr ūdens dzeršana maltītes laikā var ietekmēt kuņģa skābumu un noārdīt pārtiku.

Cik daudz ūdens man vajadzētu dzert?

Pasaules Veselības organizācijas universālā formula ikdienas ūdens patēriņa normai ir šāda:

  • Sievietēm: 30 ml x ķermeņa svars (kg).
  • Vīriešiem: 40 ml x ķermeņa svars (kg).

Ir arī ļoti svarīgi šo formulu pielāgot jūsu individuālajām vajadzībām un dzīvesveidam. Piemēram, kad mēs sportojam vai dzeram kafiju, mums katru dienu vajadzētu dzert vairāk ūdens. Fiziskie vingrinājumi veicina svīšanu, un kofeīns darbojas kā diurētiķis, kas izraisa ātrāku dehidratāciju.
Kafijas dzeršanas gadījumā vienai tasei dzēriena ieteicams papildus izdzert 500 ml ūdens. Fiziskās slodzes laikā zaudējumus ir labi kompensēt ar papildus 400-600 ml ūdens.

Mēs jau zinām, ka vissvarīgākais, kas mums nepieciešams ikdienā, ir tīrs, veselīgs un bioloģisks ūdens. Nākamajā rakstā iepazīstināsim ar virkni noderīgu informāciju, kas palīdzēs ikdienā ieviest veselīgus un sabalansētus ieradumus 🙂

Palieciet kopā ar mums, lai iegūtu vairāk informācijas par veselību!

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *